Gięte kotwy z drutu nierdzewnego.

Produkujemy kotwy z drutu nierdzewnego. Szpilki produkowane są w taki sposób aby ich powierzchnia była jak najbardziej pofalowana w miejscach, gdzie jest kotwiona w betonie. Kotwa z drutu to idealny łącznik dla ścian warstwowych w przemyśle budowlanym. Produkcja kotew odbywa się na maszynach MultiSlide do gięcia drutu z 16 osiami numerycznymi CNC. Każda szpilka z drutu jest formowana w jednym cyklu produkcyjnym za pomocą kilku stempli gnących, które w cyklu synchronicznym nadają pożądany kształt elementu z drutu nierdzewnego. Indywidualne oprzyrządowanie do każdego rodzaju kotew stalowych opracowywane jest w firmowym dziale konstrukcyjnym. Produkujemy szpilki z drutu węglowego, niskowęglowego, nierdzewnego z powierzchnią gładką lub żebrowaną.

Kotwy wykonane z drutu nierdzewnego to elementy, które są masowo stosowane w budownictwie – szczególnie podczas robót wykończeniowych czy instalacyjnych. Najczęściej jest to artykuł wykorzystywany do mocowania podłoża monolitycznego lub podłoża z otworami, np. pustakami czy cegłami, a także wszelkich profili i konstrukcji metalowych. Kotwy nierdzewne z drutu wykorzystuje się również podczas składania maszyn, a także elementów konstrukcyjnych i użytkowych, które wymagają od nas w pełni solidnego zabezpieczenia poprzez osadzenie w betonie czy kamieniu naturalnym. Dzięki wspomnianym produktom możliwe jest wzmocnienie konstrukcji – najczęściej montuje się je w podłożach o niewielkiej nośności, gdzie nie ma możliwości zastosowania standardowych kołków.

Kotwy z drutu, jakie mają właściwości? 

Nasza firma specjalizuje się w produkcji elementów z giętego drutu nierdzewnego. Wszystkie artykuły tworzone są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, dzięki czemu mamy pewność, że kotwa z drutu będzie wyróżniać się bardzo wysoką odpornością na zachodzące procesy utleniania – nie będzie korodować nawet w warunkach podwyższonej wilgotności. Co więcej, elementy złączne zapewniają zwiększoną trwałość przyłącza, dzięki czemu przez długi czas nie trzeba będzie przeprowadzać remontów. Wykorzystanie wspomnianego elementu w procesach budowy zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Jakie zastosowanie mają kotwy? 

Nawet najlepiej wykonany produkt nie pomoże nam, jeżeli zostanie nieprawidłowo osadzony w podłożu, dlatego koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie jego oczyszczenie i ustabilizowanie. Po wywierceniu otworów szpilka powinna wchodzić z lekkim oporem, a następnie musi zostać odpowiednio dokręcona. Wykonanie wspomnianych artykułów z najwyższej jakości materiałów gwarantuje nie tylko odpowiednią trwałość, ale również solidność i bezpieczeństwo użytkowania nawet przez dłuższy czas. W procesie produkcji do każdego projektu szpilek tworzone są indywidualne oprzyrządowania w dziale konstrukcyjnym, co sprawi, że każdy klient otrzyma produkt przystosowany do jego wymagań.